| sadowod.com | vivaspb.com |
Научно-исторический сайт Кременчуга, Крюкова и их окраин

 

Возникновение Кременчуга - история и легенды

1571г. - Генеральный обозный Григорий Свирговский при короле Сигизмунде-Августе заложил крепость против турок в урочище Кременчуг. Однако по утверждению Боплана эта крепость построена не была

Коли і ким було засновано Кременчук?

Автор: Володимир Ейсмонт. Опубликовано в Возникновение Кременчуга - история и легенды

Рейтинг:  4 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда активнаЗвезда не активна

Польськими королями Сигизмундом ІІ або Сигизмундом ІІІ?
Офіційною датою заснування Кременчука вважається 1571 рік.
Саме 1571 року було видано наказ польським королем Сигизмундом ІІ про необхідність побудови фортеці в урочищі Кременчук для захисту південних кордонів Речі Посполитою від набігів татар та убезпечення втеч посполитого населення на козацькі вольниці.
Але і М. Грушевський, і один з перших ґрунтовних дослідників історії Кременчука Ф. Ніколайчик, однозначно заперечують факт побудови фортеці у 1571 році.

Походження назв Кременчука і Крюкова

Автор: Володимир Ейсмонт. Опубликовано в Возникновение Кременчуга - история и легенды

Рейтинг:  2 / 5

Звезда активнаЗвезда активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна

На лівому березі Дніпра в Кременчуці виступає з-під землі і поринає у воду кількома гребенями гранітна скеля. Площа цієї скелі надзвичайно велика, її виступи лише на березі займають майже гектар, окремі її частини піднімаються над поверхнею Дніпра, коли рівень води в річці падає. У давні часи таких гранітних гребенів виступало з води значно більше і стерновим, які кермували човнами та кораблями, доводилося виявляти всю свою майстерність, щоб вміло провести свої судна поміж цими скелястими зубами. На згадку про ті часи кременчужани навіть склали легенду, пояснюючи назву свого міста його співзвучністю з вигуком “Кремінь! – чув?”, яким вістові повідомляли про небезпеку стерновим.