СПОГАДИ ПРО ПОЕТА ОЛЕГА ГОЛОВКА

СПОГАДИ ПРО ПОЕТА ОЛЕГА ГОЛОВКА

СПОГАДИ ПРО ПОЕТА ОЛЕГА ГОЛОВКА.

СПОГАДИ ПРО ПОЕТА ОЛЕГА ГОЛОВКА. В той день слізно хлипало небо і тихо шепотіли тополі. Наддніпрянський Кременчук схилив голови в журбі. Бо 10 червня 2016 року пішов із життя талановитий поет, член Національної Спілки письменників України Олег Федотович Головко, який жив і працював у нашому місті з 1979 року.
Він любив Кременчук, любив свій народ, його мову, вивчав історію літератури, знав багатьох своїх побратимів по перу, з якими міг спілкуватися на різні теми. Одним із улюблених поетів Головка був Микола Вінграновський, з яким він особисто зустрічався на БАМі в м. Тинда в середині 1970-х років. З Головком було цікаво спілкуватися, бо він належав не до тих поетів, які звикли бігати по високих кабінетах у пошуках покровителя. Олег Федотович не міг надивитися на Вінграновського, гарного, жвавого, цікавого. Про таку зустріч він мріяв все життя.
Неможливо забути день народження поета, тому що народився він 1 вересня 1940 року.
У міста і села приходить живописна, поетична пора року – золота осінь. Діти у святковому вбранні поспішають до школи, на свято першого дзвоника, а дорослі згадують свої щасливі роки навчання.
Рідні, друзі, знайомі, місцеві літератори, шанувальники поетичного слова згадують члена Національної Спілки письменників України Олега Федотовича Головка: йому б виповнилось 77 років.
Пам’ятають про нього і його однокласники із селища Ємільчине на Житомирщині, де пройшли його дитячі та шкільні роки.
Одного разу кременчуцька поетеса Ольга Андріївна Пилипчук, землячка поета, надіслала їм зі своєю книгою й збірочку Олега Головка «Прощання з рідною хатою». Вона пройнята величезним смутком, що завдав Чорнобиль Україні і всьому світові. Редакція газети «Народна трибуна» запросила поета в гості до рідного селища. Молодий, енергійний поет виступав у Будинку піонерів. Зал був переповнений шанувальниками поезії. Головко презентував свою збірку «Поїзди надії».
Запросили його ще раз до м. Ємільчине. Він з радістю приїхав. Уже знаний, відомий. Прекрасно читав свої поетичні твори і подарував своїм землякам незабутню зустріч зі справжньою поезією.
Любили спілкуватися з поетом і в Кременчуці. Часто запрошували в дитячі і в дорослі аудиторії. Він не втомлювався спілкуватися, не шкодував свого часу, щоб прочитати щойно ним написане.
У творчій спадщині письменника є вірші, поеми, казки, публіцистичні статті.
У бібліотеках міста є поетичні збірки поета: «Над Томью-рекой», «Мои друзья», «Радио на сосне», «Стежка до рідної хати», «Поїзди надії», «Музыка стальная», «Прощання з рідною хатою», «Струны тайги», «Гаптовані рушники» та інші.
Написав Олег Федотович і декілька збірок віршів для дітей: «Йшла коза-дереза», «Нерозумний песик», «Пливе щука з Кременчука»…
Шановні кременчужани, читайте і перечитуйте твори Світоча літератури Олега Федотовича Головка. Вони щирі, мудрі і багатогранні, залишають глибокий слід в пам’яті і дарують естетичну насолоду, створену талановитим майстром слова.
І декілька цитат із творів майстра слова

«…Для мене ти – це світло з темноти,
Рілля для зерен,
Берег для прибою,
На всій землі я зміг тебе знайти
В надії, що себе знайду з тобою».

***
«Із вами і мороз не лютий,
Без вас — замерзнеш і в теплі.
Спасибі вам, о добрі люди.
За те, що є ви на землі!»

***
«Хто ми єси?
Хай совість не дріма.
Шануймося – і Бог нас привітає
До волі стежки іншої нема.
І України іншої немає».

Л.І.КОРОЛЬ –
старший науковий співробітник
Краєзнавчого музею

Поделитесь в социальных сетях прямо сейчас:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Flattr the author
Flattr
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Reddit
Reddit
Share on StumbleUpon
StumbleUpon