ТАНЦЮЮЧИЙ КОЗАК

ТАНЦЮЮЧИЙ КОЗАК
(До 65-річчя з дня народження Удовенка В.О.)

Удовенко Василь Олексійович – відомий в Кременчуці діяч культури, балетмейстер, керівник хореографічного колективу народного ансамблю пісні і танцю «Славутич», зараз це «Комунальний заклад культури «Культурно-освітній мистецький заклад «Славутич», Заслужений працівник культури України. В лютому йому виповнюється 65 років.
Василь Удовенко народився 10 лютого 1953 року в селі Талова Балка, Світловодського району, Кіровоградської області. З 1961 по 1968 роки навчався в школі. З дитинства йому подобалося танцювати, тому в 1968 році вступив до Олександрійського культурно-освітнього училища на відділення хореографії.
Після закінчення в 1971 році училища Василь вступає до Київського державного інституту культури імені О.Є. Корнійчука на кафедру хореографії, який закінчує в 1975 році. З 1975 по 1977 роки служив в армії, а саме в Заслуженому ансамблі пісні і танцю Червонопрапорного Київського військового округу, в якому після демобілізації залишився працювати в якості артиста балету.
В 1979 році він приїхав в Кременчук і почав працювати в Палацах культури міста балетмейстером. З 1980 по 1983 роки Василь Олексійович працював балетмейстером в ансамблі пісні і танцю Кременчуцького гарнізонного офіцерського клубу. Потім, до 1988 року був балетмейстером ансамблю танцю «Зорецвіт» Палацу культури виробничого об’єднання «Дормаш».
В 1989 році Василь Удовенко був запрошений на роботу до народного ансамблю пісні і танцю «Славутич» міського Палацу культури. За значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва в 1985 році йому було присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури УРСР». Під керівництвом Василя Олексійовича були підготовлені нові концертні програми для ансамблю «Славутич», здійснені творчі поїздки на Міжнародні фестивалі фольклору до Болгарії, Іспанії, Польщі в 1995 році і Франції в 1998 та 2001 роках.
За період роботи в ансамблі пісні і танцю «Славутич» він зумів суттєво удосконалити виконавську майстерність хореографічної групи колективу. Також він побував у творчих відрядженнях в Угорщині і на Кіпрі.
Василь Олексійович Удовенко був нагороджений Почесними грамотами Полтавського обласного управління культури, грамотами Кременчуцького міського виконавчого комітету та грамотами управління культури і туризму міськвиконкому, а також Почесними грамотами Міністерства культури України.
Хочеться побажати Василю Олексійовичу доброго здоров’я, довголіття, творчого натхнення, довгого мистецького життя, і надалі прославляти наше чудове творче місто Кременчук своїм талантом і майстерністю.
Селезньова І.Г. – завідуюча відділом
науково-освітньої роботи
краєзнавчого музею.

Поделитесь в социальных сетях прямо сейчас:
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on VK
VK
Flattr the author
Flattr
Share on LinkedIn
Linkedin
Share on Reddit
Reddit
Share on StumbleUpon
StumbleUpon