Кременчуцьки паралімпійці

Кременчуцьки паралімпійці

Кременчуцьки паралімпійці

Понад 650 мільйонів людей, що становить приблизно 10-15 відсотків населення світу живуть з інвалідністю. В нашому місті також проживає певна кількість людей з обмеженими фізичними можливостями. Не дивлячись на те, що їх можливості обмежені, вони живуть звичайним життям, працюють, навчаються і навіть професійно займаються спортом.
Кременчужани Андрій Голівець – майстер спорту України Міжнародного класу у штовханні ядра, першорозрядник Віктор Рудаков, 17-річний випускник ВПУ № 7 Олександр Яровий, першорозрядниця Тетяна Білик, майстер спорту України Владислав Косюк, Наталія Кобзар – кременчужанка, лідер Полтавської збірної , майстер спорту України Міжнародного класу – це все наші спортсмени-паралімпійці, які, незважаючи на те, що вони дійсно люди з обмеженими фізичними можливостями, постійно беруть участь в чемпіонатах в нашій державі, а також в Європі, Америці, і в усьому світі.
З 2 по 4 червня 2017 року в місті Кропивницькому відбувався Чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів-паралімпійців, у якому взяли участь понад 200 легкоатлетів з 23 областей України. Кременчук у складі збірної Полтавщини представляли шість спортсменів. Запеклою була боротьба у штовханні ядра (змагальний клас F-12), де майстру спорту України Міжнародного класу Андрію Голівцю (тренери Віктор Лис та Дмитро Панчелін) протистояв колишній наш земляк, а нині черкащанин Роман Данилюк, чемпіон світу 2015 року та бронзовий призер Паралімпійських Ігор в Ріо-де-Жанейро. Попри травму, Андрій святкував перемогу і знову став найсильнішим в Україні з результатом 14,98 м, у Романа Данилюка – 14,72 м.
У штовханні ядра (змагальний клас F-13) першорозрядник Віктор Рудаков (наставник Дмитро Панчелін) отримав срібну медаль, випередивши полтавця Володимира Пономаренка. У штовханні ядра (змагальний клас F-20) 17-річний випускник ВПУ № 7 Олександр Яровий – кандидат в майстри спорту України ( наставник Юрій Шипець) став срібним призером, офіційно виконавши з великим запасом норматив майстра спорту України.
У цьому ж виді програми (змагальний клас F-20) серед жінок першорозрядниця Тетяна Білик, підопічна тренера-викладача Кременчуцької філії «Інваспорту» Ірини Зикової, завоювала бронзову медаль. При цьому вона встановила новий рекорд Полтавської області.
Інший вихованець Ірини Зикової, майстер спорту України Владислав Косюк у змагальних класах F, Т-35 став чемпіоном України зі стрибків у довжину з результатом світового рівня, також у нього дві срібні медалі у бігу на дистанціях 100 та 200 м.
Найбільш вдало з кременчужан виступила на чемпіонаті лідер Полтавської збірної – майстер спорту України Міжнародного класу Наталія Кобзар, підопічна Ірини Зикової та Анни Печко. Вона стала чемпіонкою України у змагальному класі Т-37 з новим рекордом України – 13,46 секунд у бігу на 100 м, а також повторила свій успіх у повній мірі й у бігу на 200 м – 28,03 секунди – новий рекорд України. Наталія єдина представляла Полтавщину і Кременчук на чемпіонаті світу в Лондоні.
Таким чином кременчужани на чемпіонаті в Кропивницькому завоювали 4 золотих, 4 срібних та 1 бронзову медалі. Всього збірна Полтавської області мала на цих змаганнях у своїй скарбниці 18 медалей – 7 золотих, 6 срібних і 5 бронзових. Більша частина цього доробку за кременчужанами.
У підготовці легкоатлетів міста до чемпіонату України в місті Кропивницькому сприяли багато керівників: міський голова Кременчука Віталій Малецький, головний тренер паралімпійської збірної команди України з легкої атлетики Андрій Фатєєв, начальник відділу з фізичної культури і спорту виконкому Бахмутської міської ради Віктор Лис, тренер-викладач ДЮСШ № 2 Кременчука Олена Шипова, педагогічний колектив КДЮСШ «Авангард» Кременчука — директор Іван Смородський, громадська організація спортивного клубу «Титан» — президент Віталій Островський, Кременчуцький льотний коледж НАУ — начальник Володимир Головенський, юридична фірма Ульянова – керівник, депутат Кременчуцької міської ради Руслан Ульянов.
З 9 по 12 липня 2018 року на стадіоні «Зірка» в Кропивницькому відбувався Чемпіонат України з легкої атлетики серед спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. У змаганнях взяли участь 5 спортсменів з Кременчука. Кременчужани виступили в Кропивницькому досить успішно – четверо з них з нагородами. Загальний доробок наших земляків — п’ять медалей – 2 золоті, 2 срібні та 1 бронзова медалі. Наталія Кобзар (жінки змагального класу Т-37) цього разу, у зв’язку з легкою травмою, виступала тільки на дистанції бігу на 400 м. Незважаючи на це, вона перемогла з особистим рекордом, який є другим результатом у Світі цього сезону. Сподіваємося, що спортсменка успішно представить Кременчук та нашу державу на Чемпіонаті Європи. Серед чоловіків змагального класу Т-35 у бігу на 400 метрів чемпіоном України став наш Владислав Косюк, крім того у нього срібна медаль у бігу на 100 м. У штовханні ядра серед чоловіків змагального класу F-12 срібна медаль у Андрія Голівця з результатом 15,11м — це третій результат сезону в Європі. Питання про участь Андрія у Чемпіонаті Європи наразі у стадії вирішення. У штовханні ядра серед чоловіків змагального класу F-20 бронзова медаль у Олександра Ярового. Бажаємо нашим спортсменам-паралімпійцям здоров’я, успіхів, перемог і нових рекордів.

Ілюстрації з відкритих джерел.
Автор: Селезньова І.Г. – зав. відділом науково-освітньої роботи краєзнавчого музею.